دکتر حمید وحیدی

متخصص پوست و مو


مطالب و مقالات

تماس با ما

دستهایی جوان با تزریق چربی و اسکلروتراپی

Image result for hand sclerotherapy
دستها گذشته از نقش بسیار مهمی که در انجام کارهای روزمره دارند و بدون آنها انجام تقریبا تمام کارها سخت و یا غیر ممکن است در معرض دید قرار دارند و از روی ظاهر آنها می توان نکات . از جمله سن ، شغل ، محیط و وضعیت زندگی ، جنسیت و حتی ویژگیها و خصوصیات اخلاقی را حدس و تفسیر نمود.به همین دلیل امروزه برای زیبایی و ظریف شدن دستها از تکنیکهای بسیار پیشرفته و کار آمدی در حوزه پزشکی پوست و زیبایی بهره گرفته شده است.یکی از این روشها اسکلروتراپی می باشد با این روش میتوان براحتی تمام عروق مرده و آبی رنگ و برجسته پشت دست را که حس کهولت سن را برای بیننده تداعی میکند از بین برد .

در روش اسکلرو تراپی با استفاده از تزریق مواد مخصوص و بی ضرری در این عروق و پانسمان فشاری تا سه هفته این عروق را فیبروزه و محو کرده و ظاهری جوان و یکدست و شاداب و بدون رگ را برای بیمار ایجاد نمود.امروزه بیشتر از دو ماده به نام فیبرووین و پلی دوکانول برای این مشکل استفادا میشود این دو ماده دترژانت میباشند و با چسبیدن به جداره عروق بتدریج در عرض یک تا چند هفته عروق ناکار آمد و نا زیبا را خشک و از بین میبرند.نیازی به بستری شدن نیست و دوران نقاهت خاصی لازم نیست.

کل زمان عمل بیست دقیقه بیشتر طول نمیکشد و با سوزنهای بسیار ظریف این مواد را با غلظتهای مخصوص و بعد از انجام عملیاتی در داخل عروق تزریق میشود.سپس بمدت یک تا سه هفته از باندهای کشی مخصوص و یا دستبندهای کشی مخصوص استفاده میشود .تعداد جلسات مورد نیاز بین یک تا سه جلسه بوده که معمولا همان جلسه اول 80 درصد کار انجام میشود. این کار بسیار بیخطر و موثر بوده و بعد از هفته اول یا حتی زودتر آثار بهبودی را قابل مشاهده است و بین یک تا دوماه نتیجه کارکامل میشود.

از عوارض و معایب این کار میتوان به درد بعد و یا حین تزریق اشاره کرد که معمولا چند ساعت و یا روز بطول می انجامد و بسته به نوع دارو و تحمل فرد فرق میکند و با بانداژ و دستبندکشی مخصوص و مسکن مشکل حل میشود.تورم و ادم از عوارض شایع ،طبیعی و قابل انتظار دیگر است که تقریبا در همه بیماران دیده میشود و جای نگرانی ندارد و در عرض چند روز بهبود می یابد.

کبودی ، تورم وادم،تغییر رنگ،خونریزی از محل تزریق ترومبو آمبولی از عوارض این کار هستند که موقت و مختصر و برگشت پذیر هستند. افرادی که مبتلا به برخی بیماریهای مادرزادی قلب هستند و یا اختلالات انعقادی دارند و یا داروهای هورمونی پیشگیری از حاملگی مصرف میکنند انتخابهای خوبی برای این کار نیستند.عفونت و التهاب و زخمهای پوستی در محل هم از مواردی است که تصمیم گیری برای انجام اسکلرو تراپی دست نقشی را امنع کرده و مانع از انجام این تکنیک میشوند. تزریق چربی به دست ، لیزر و فریز ضایعات عروقی و رنگی و پوستی هم از دیگر تکنیکهای زیباسازی و جوان سازی دست میباشند که در بخشهای مستقل دیگر بان پرداخته شده است.


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین بیستون و چهلستون ، مجتمع پزشکی شقایق
تلفن : 88724048 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیسایتهای دیگرپیامهای کاربرانبیوگرافی