دکتر حمید وحیدی

متخصص پوست و مو


مطالب و مقالات

تماس با ما

مراقبت های بعد از تزریق چربی

1- بعد از تزریق چربی شما ممکن است ورم و کبودی و مختصری ناراحتی و درد در محل تزریق و یا محل برداشت چربی داشته باشید که طبیعی است و ظرف چند روز تا چند هفته بر طرف میشود.
2- شما میتوانی از کیسه یخ برای برای کاهش ورم و کبودی تا سه روز بعد از عمل استفاده نمایید. از کیسه یخ میتوانید برای کاهش درد و تورم و کبودی در منطقه ای که چربی برداشته شده برای چند روز بعد از عمل استفاده نمایید.

استفاده از مسکن برای کاهش درد مجاز است.
3- تادوشب بعد از تزریق به پشت و در حالت نیمه نشسته و یا در حالتی که زیر سر بلند است بخوابید .این کار را میتوانید با استفاده از جند بالش انحام دهید.
4- .باید توجه داشته باشید که ورم ممکن است ظرف سه یا چهار روز آینده بیشتر هم بشود و اصلا جای نگرانی ندارد و طبیعی است و طی چند روز و یا چند هفته آینده بر طرف میشود.چون بافت چربی بسیار حساس است و سریع از بین میرود معمولا پزشکان مقدار بیشتری از چربی را به صورت تزریق میکنند که در صورت نشست چربی در طی هفته های آتی مقدار مناسبی از چربی باقی بماند و یکی از علل تورم غیر عادی در روزهای اول بعد از ازتزریق همسن مسئله است.

5- ممکن است دو طرف صورت تقارن نداشته باشد و یک سمت نسبت به طرف دیگر بیشتر ورم داشته باشد که طبیعی است ودر روزهای آتی بهبود یافته و یکدست میشود.گاهی عدم یکنواختی و تقارن برای چند هفته بعد از تزریق باقی میماند. که در جلسات ترمیمی برطرف میشود.
6- .مصرف نمک برای کاهش تورم صورت باید محدود شود.
7- .در زمان استراحت و نقاهت از فعالیتهای سنگین و خم شدن به مدت طولانی که ممکن است باعث بیشتر شدن تورم شود خودداری شود.

8- .فعالیتهای سنگین و ورزش تا یک هفته باید محدود شود و اگر به ورزش کردن عادت دارید به تدریج و آهستگی و به میزان یک سوم تا نصف میزان معمول و بعد از هفته اول مجاز به شروع هستید.
9- محدودیتی برای فعالیت در قسمتی که چربی از آن برداشته شده نیست ولی باید مراقب افزایش فشار شکمی که میتواند منجر به افزایش تورم شود بود.
10 -بخیه ای برای کشیدن وجود ندارد مگر اینکه عملی دیگر که نیاز به بخیه دارد انجام شده باشد که برای کشیدن بخیه طبق نظر پزشک باید مراحعه شود.

11- .بعد از انجام عمل استفاده از گریم و آرایش و ضد آفتاب بلامانع است.در صورت تجویز آنتی بیوتیک موضعی و خوراکی و یا هر داروی دیگری که پزشک تجویز نموده ،طبق دستور عمل نمایید.
12- تا یکسال بعد از عمل، تغییرات در منطقه تزریق ادامه دارد و امکان داردتورم تا شش ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد.
در صورت نیاز به ترمیم و روتوش این عمل معمولا بعد از یک تا چند ماه بعد بنا بر صلاحدید پزشک انجام میگیرد و میتوان از چربی تازه که بایددوباره استحصال شود و یا چربی فریز شده که در فریزرنگاهداری میشود،استفاده کرد.

13- .از عوارض تزریق چربی کبودی و ورم و غیر قرینگی و نکروز چربی و پوست است که نادر است و با تمهیدات پزشکی مدیریت و درمان میشود.
گاهی تزریق چربی زیر چشم میتواند باعث برجستگی یا برجستگیهای غیر طبیعی و یا حساسیت در منطقه تزریق شود که با صبر ، تزریق استرویید و یا روشهای دیگر قایل درمان است.
14- .تزریق چربی بر خلاف تزریق فیلرهای صناعی میتواند ماندگار و دائمی باشد و برای محقق شدن این منظور شاید لازم باشد تزریق چربی چند بار بفولصل مشخص و در صورت نشست چربی انجام گردد.


آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین بیستون و چهلستون ، مجتمع پزشکی شقایق
تلفن : 88724048 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیسایتهای دیگرپیامهای کاربرانبیوگرافی